شش اشتباه رایج در استفاده از ماشین لباس شویی

هنگام استفاده از ماشین لباسشویی ممکن است اشتباهاتی انجام داده باشید که از آنها آگاهی ندارید و تکرار این اشتباهات در بلند مدت منجر به خراب شدن و تعمیر ماشین لباسشویی داشته باشد. در این مقاله از سری مقالات آموزش تعمیرات لوازم خانگی قصد داریم شش اشتباه رایج در استفاده از ماشین لباسشویی و نحوه جلوگیری از آنها را آموزش دهیم.

یکی از اشتباهات رایج در استفاده از ماشین لباسشویی بی توجهی به تگ لباس ها هنگام شستشو لباس است. ماشین های لباس شویی جدید از لحاظ تکنولوژی بسیار پیشرفته اند و حجم کارهای روزمره ما را کاهش می دهند. اما ماشین های لباسشویی هنوز هم نمی توانند تگ لباس ها را بخوانند و تنظیمات مناسب را بدون کمک ما انجام دهند.

برای اطلاع از نحوه شست و شوی مناسب هر لباس باید تگ داخل لباس را بخوانید و دستورالعمل مناسب برای شست و شوی هر لباس را بدانید. عدم خواندن تگ لباس ممکن است باعث شود رنگ لباس ها عوض شود، سایز آنها کوچک شود و یا پارچه آسیب ببیند.

دومین اشتباه: انتخاب تنظیمات اشتباه
تنظیمات اشتباه
تنظیمات ماشین لباسشویی و نحوه تنظیمات اختصاصی برای هر لباس را از روی دفترچه راهنمای آن بیاموزید. درست است که بسیاری از لباس ها را می توان با شرایط معمولی شست و بهترین نتیجه را گرفت. اما بعضی از لباس ها هستند که نیازمند تنظیمات اختصاصی هستند و باید آنها را به تنهایی و یا در دسته های کوچک تر شست و شو دهید. با انجام این کارها کمد لباس ها و ماشین لباس شویی تان را از گرفتار شدن در دردسر های بعدی نجات خواهید داد!

بی توجهی به تنظیمات لباسشویی منجر به بروز مشکلات بسیاری می شود، برای آگاهی از مشکلات متداول در لباسشویی توصیه می کنیم مقاله آموزش برطرف کردن مشکلات متداول در لباسشویی ها را مطالعه کنید.

سومین اشتباه در استفاده از ماشین­ لباسشویی: استفاده از مواد شوینده اضافی

از دیگر اشتباهات رایج در استفاده از ماشین لباسشویی استفاده از مواد شوینده بیش از حد برای شستشو لباس می باشد. اگر فکر می کنید که برای شستن لباس های خیلی کثیف باید مواد شوینده اضافی در ماشین لباسشویی بریزید باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. برای شستن لباس های خیلی کثیف می توانید آنها را دو بار داخل لباس شویی بیندازید ولی هر بار از مقدار استاندارد مواد شوینده استفاده کنید.

بسیاری از ماشین لباس شویی های جدید به صورتی طراحی شده اند که از حداقل میزان آب و انرژی استفاده میکنند، وقتی شما مواد شوینده اضافی داخل آنها بریزید لباس ها به درستی شسته نمی شوند و این مواد داخل لباس ها باقی می ماند و باعث آسیب جدی به لباس خواهد شد.

حتما بخوانید: چگونه در شغل تعمیرات لوازم خانگی بیشترین درآمد را کسب کنیم؟

چهارمین اشتباه: رها کردن لباس های خیس داخل لباس شویی

فراموش کردن خروج لباس های داخل لباس شویی پس از شسته شدن، اتفاقی است که ممکن است برای همه ما پیش بیاید. این اتفاق موجب کپک زدن لباس ها و ایجاد بوی نامطلوب هم برای لباس ها و هم برای لباس شویی می شود. برای جلوگیری از این اتفاق می توانید روی تلفن همراه خود یک آلارم تنظیم کنید تا پایان کار لباس شویی را به شما اطلاع دهد و از آسیب به لباس شویی و لباس ها جلوگیری شود.

پنجمین اشتباه: فراموش کردن مرتب کردن لباس ها

لباس ها را قبل از آغاز فرآیند شست و شو مرتب کنید تا از آسیب به لباس ها و ماشین لباس شویی جلوگیری شود. لباس ها را بر اساس شرایطی که باید شسته شوند طبقه بندی کنید. همچنین اگر لباس ها دارای جیب و یا زیپ هستند تمام جیب ها را به دقت بررسی کنید تا اشیای نوک تیز، فلزی، کاغذی و …. داخل آنها نباشد. وجود این اشیا در چرخه شست و شو اختلال ایجاد خواهد کرد.

ششمین اشتباه رایج در استفاده از ماشین­ لباسشویی: عدم تعادل لباس شویی

اگر دستگاه شما نامتعادل به نظر می رسد بهتر است قبل از وخیم شدن اوضاع و تعمیرات پر هزینه مشکل را برطرف کنید. تراز کردن لباس شویی فقط چند دقیقه طول می کشد و تفاوت بزرگی ایجاد می کند. عدم تعادل باعث می شود لباس شویی خیلی سخت کار کند و در نهایت منجر به ساییدگی و مشکلات مختلف لباس شویی برای شما خواهد شد. برای انجام این کار باید از یک تراز استفاده کنید و می توانید از دفترچه راهنمای لباس شویی برای انجام این کار کمک بگیرید.

این مقاله از سری مقالات آموزش تعمیرات لوازم خانگی می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرات لباسشویی توصیه می کنیم در دوره های آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی آموزشگاه فنی برق ثبت نام کنید.

منبع: fannibargh.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا