رایج‌ترین مشکلات یخچال

یخچال‌ها جزو لوازم برقی هستند که بدون استراحت از مواد غذایی نگهداری می‌کنند و به صورت غیر مستقیم روی سلامت شما نیز تاثیرگذار هستند. گاهی پیش می‌آید که یخچال نیز بر اثر کارکرد زیاد و استفاده نامناسب دچار ایراداتی شود. در چنین مواقعی لازم است به محض روبرو شدن با آن‌ها در هر ساعت از روز، سریعاً برای تعمیر یخچال شبانه روزی اقدام کنید. در ادامه به چند مورد از رایج‌ترین مشکلات یخچال فریزرها اشاره خواهیم کرد که نیاز به تعمیرات شبانه روزی دارد:

بیش از حد داغ شدن کمپرسور
یکی از ایرادات یخچال‌ها، داغ شدن بیش از حد موتور است. این مشکل می‌تواند ناشی از خرابی در بخش کمپرسور و تحت فشار بودن آن، کار نکردن کندانسور، ایراد در ترموستات و کاهش میزان گاز مبرد باشد. برای عیب یابی دقیق لازم است از تعمیر یخچال شبانه روزی کمک بگیرید.

یخ زدن محفظه داخلی یخچال
از رایج‌ترین مشکلات یخچال می‌توان به یخ زدن مواد غذایی در محفظه داخلی نیز اشاره کرد. این مسئله می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد که از آنها می‌توان به ایراد در ترمیستور دستگاه و عدم اندازه‌گیری صحیح دما اشاره کرد. البته انسداد کویل‌های کندانسور در اثر تجمع آلودگی، ایراد در ترموستات نیز می‌توانند از عوامل به وجود آورنده مشکل یخ زدن محفظه داخلی یخچال باشند. در چنین وضعیتی لازم است یک تعمیرکار سیار یخچال را خبر کنید و کارتان را به بهترین شکل پیش ببرید.

عدم بسته شدن درب یخچال
وقتی که درب یخچال به طور کامل بسته نشود، دمای محفظه داخلی آن پیوسته افزایش می‌یابد. این مسئله سبب فساد مواد غذایی می‌شود و همچنین در چنین شرایطی موتور برای جبران دمای نادرست، فعالیت خود را افزایش داده و انرژی زیادی صرف می‌کند. از دلایل بروز این مشکل می‌توان به تراز نبودن پایه‌های یخچال، پر کردن یخچال از مواد غذایی زیاد و چینش نادرست آنها، فرسودگی لاستیک‌های دور درب و … اشاره کرد.

خنک نبودن مواد غذایی
گاهی وقت‌ها با خنک نبودن مواد غذایی و عدم تولید هوای سرد در محفظه یخچال روبرو می‌شوید. این مشکل می‌تواند ناشی از اختلال در برد کنترل دما، معیوب شدن دیفراست و ترموستات، خرابی اواپراتور یخچال، عدم کارکرد هیتر دیفراست، ایراد در موتور فن و عدم چرخش جریان هوا در محفظه یخچال باشد که حتماً باید پیگیری شود.

استشمام بوی بد از یخچال
یکی دیگر از مشکلاتی که کاربران از آن شکایت دارند، تولید و انتشار بوی بد از یخچال است. برای برطرف کردن این مشکل خودتان می‌توانید با شستشوی محفظه داخلی بوی نامطبوع را از بین ببرید. البته استفاده از بوگیرهای قوی نیز تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

منبع:

www.repairsidebyside.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا